Proceedings of the Standing Senate Committee on
National Security and Defence

Second Session, Fortieth Parliament, 2009

Chair: The Honourable COLIN KENNY


Monday, April 20, 2009
Monday, April 27, 2009

Issue No. 4

Third and fourth meetings on:

Canada's national security policy


MEMBERS OF THE COMMITTEE

The Honourable Colin Kenny, Chair

The Honourable Pamela Wallin, Deputy Chair

and

The Honourable Senators:

Banks, *Cowan (or Tardif), Day, *LeBreton, P.C. (or Comeau), Manning, Meighen, Moore, Tkachuk, Zimmer

*Ex officio members

(Quorum 4)

Changes in membership of the committee:

Pursuant to rule 85(4), membership of the committee was amended as follows:

The Honourable Senator Day replaced the Honourable Senator Mitchell (April 28, 2009).

The Honourable Senator Zimmer replaced the Honourable Senator Fairbairn, P.C. (April 28, 2009).

The Honourable Senator Fairbairn, P.C. replaced the Honourable Senator Zimmer (April 27, 2009).

The Honourable Senator Mitchell replaced the Honourable Senator Day (April 27, 2009).

The Honourable Senator Moore replaced the Honourable Senator Mitchell (April 21, 2009).

The Honourable Senator Manning replaced the Honourable Senator Martin (April 21, 2009).

The Honourable Senator Wallin replaced the Honourable Senator Nolin (April 21, 2009).

The Honourable Senator Martin replaced the Honourable Senator Manning (April 20, 2009).

The Honourable Senator Nolin replaced the Honourable Senator Martin (April 20, 2009).

The Honourable Senator Manning replaced the Honourable Senator Nolin (April 20, 2009).

The Honourable Senator Martin replaced the Honourable Senator Wallin (April 20, 2009).

The Honourable Senator Nolin replaced the Honourable Senator Manning (April 20, 2009).

The Honourable Senator Day replaced the Honourable Senator Rompkey, P.C. (April 20, 2009).

The Honourable Senator Rompkey, P.C. replaced the Honourable Senator Day (April 17, 2009).

The Honourable Senator Mitchell replaced the Honourable Senator Moore (April 16, 2009).


Back to top